قیمت بیل مکانیکی

بیل مکانیکی یکی از ابزارهای ضروری برای اکثر پروژه‌های ساختمانی محسوب‌می‌شود. این ماشین فوق العاده که به حفار هم مشهور است در قسمت‌های مختلفی مانند جابه‌جایی مصالح ساختمانی، محوطه‌سازی، تخریب، لای‌روبی، ساخت و ساز و… کاربرد دارد. در صورتی که دوست دارید با این ماشین صنعتی شگفت‌انگیز بیشتر آشنا شوید و در مورد قیمت بیل مکانیکی و عوامل موثر بر آن اطلاعات جالبی به‌دست آورید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

انتخاب بیل مکانیکی مناسب

در صورتی که به فکر خریدن یا اجاره کردن یک بیل مکانیکی برای انجام پروژه خود هستید، مهم‌ترین قدم این است که در ابتدای راه نیازهای خود را ارزیابی کنید. ارزیابی نیازها به این معناست که مشخص کنید چه انتظاراتی از بیل مکانیکی خواهید داشت و این ماشین قرار است در آینده در چه کارهایی به شما کمک کند. همچنین برای پیدا کردن مناسب‌ترین بیل مکانیکی، باید حجم کار خود را هم در نظر بگیرید. در انتخاب بیل مکانیکی اندازه و سایز ماشین اهمیت زیادی دارد. به‌عنوان مثال کسانی که می‌خواهند این ماشین را در فضاهای کوچک استفاده‌کنند نمی‌توانند مدل‌های بزرگ بیل مکانیکی را خریداری کنند.

دسته بندی بیلهای مکانیکی

اگر به قیمت بیل مکانیکی فکر می‌کنید، باید در نظر بگیرید که انتخاب نوع بیل مکانیکی مهم‌ترین عامل در قیمت این ماشین پرکاربرد است. به‌صورت کلی انواع بیل مکانیکی به دسته‌های بیل مکانیکی متوسط، بزرگ، مینی، دوربرد، تخریب و در نهایت چرخ‌دار تقسیم می‌شوند. همچنین دسته خاصی از بیل مکانیکی طراحی و تولید شده‌‌اند که به‌صورت ویژه برای حفاری‌‌های معدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب اینکه کدام یک از انواع بیل مکانیکی مناسب شماست معمولا با استفاده از توان مورد نیاز شما و حداکثر وزن جابه‌جایی مصالح در این ماشین‌ها صورت‌می‌گیرد. از یک محوطه‌سازی کوچک در حیاط پشتی همسایه گرفته تا ساخت و ساز یک آسمان خراش بزرگ، تقریبا در همه‌جا حضور بیل‌های مکانیکی احساس می‌شود.

تولید کنندگان بیل‌های مکانیکی

انتخاب تولیدکننده قطعات صنعتی می‌تواند تاثیر زیادی در قیمت بیل مکانیکی داشته‌باشد. اکثر برندهای فعال در این حوزه مدل‌های مختلفی از بیل مکانیکی را تولید می‌کنند. در ادامه محصولات این برندهای مشهور را بررسی می‌کنیم.

عوامل موثر بر قیمت بیل مکانیکی

کاترپیلار

این برند نام‌آشنا بسیاری از اوقات بالاترین قیمت بیل مکانیکی را ارائه می‌دهد. کاترپیلار نزدیک به صدسال است که محصولات بسیار باکیفیت صنعتی را جهت استفاده افراد تولید می‌کند. این کمپانی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدی تجهیزات سنگین در جهان محسوب‌می‌شود. از مشهورترین بیل مکانیکی‌های کاترپیلار می‌توان به مدل 200 که در سال 1972 به بازار آمد اشاره کرد.

ولوو

قیمت بیل مکانیکی ولوو هم دست کمی از برندهای دیگر نخواهد داشت. در سال‌های اخیر این کمپانی سوئدی با طراحی بیل مکانیکی‌های قدرتمند و در عین حال جمع و جور خود که با چرخ به حرکت در می‌آمدند بازار را به تسخیر خود در آورد. قدرت‌مندترین بیل مکانیکی این برند توانی معادل با خاک برداری در عمق 30 متری و جابه‌جایی 105 تن را دارد. ‌آ

هیتاچی

هیتاچی از آن غول‌های بازار بیل مکانیکی محسوب‌می‌شود. این برند ژاپنی پرطرفدار طیف وسیعی از قیمت بیل مکانیکی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. در سال‌های اخیر 37 مدل بیل مکانیکی با برند هیتاچی در بازار وجود دارد.

عوامل موثر بر قیمت بیل مکانیکی

همان طور که گفته شد عوامل زیادی بر قیمت بیل مکانیکی موثر هستند از جمله برند این ماشین صنعتی، اندازه، کاربرد و…. همچنین باید در نظر داشته‌باشید که به‌دلیل بالا بودن بسیار زیاد نرخ دلار و ارزهای خارجی در ایران بسیاری از افراد به خرید بیل مکانیکی دست دوم روی می‌آورند. شما همیشه می‌توانید برای خرید ماشین آلات صنعتی و همچنین استعلام قیمت خرید بیل مکانیکی، با ما در تماس باشید!

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

GDPR