شرایط واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که به‌دلیل بالا بودن قیمت ارز در ایران و همچنین دسترسی نداشتن به بازار روز کمپانی‌های معتبر، تهیه ماشین آلات صنعتی به آسانی انجام نمی‌شود. به همین علت در سال‌های اخیر بسیاری از افراد راه میانبری برای دسترسی به ماشین آلات صنعتی با هزینه بسیار پایین‌تر پیدا کرده‌اند. افراد می‌توانند با تهیه ماشین آلات صنعتی به‌صورت دست دوم هزینه خود را به مقدار زیادی کاهش دهند. در صورتی که دوست دارید در مورد شرایط واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم بیشتر بدانید، ادامه این مطلب را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

شرایط واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم

واردات ماشین آلات راهسازی به‌صورت دست دوم هم مانند بسیاری از فعالیت‌های تجاری دیگر قوانین خاص خود را دارد. یکی از این شرایط و قوانین مربوط به واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم این است که نباید ماشین مدنظر شما در داخل کشور تولید شود. از دیگر شرایط واردات این وسیله‌های پرکاربرد این است که باید تقاضا برای آن در داخل کشور زیاد باشد. به همین دلیل پیش از اینکه اقدام به واردات این محصولات کنید باید قوانین به‌روز واردات و گمرک کشور را به‌خوبی مطالعه کنید. واردات کالاهای دست دوم به داخل کشور ممنوع است اما به‌دلیل نیاز صنایع و قسمت‌های مختلف مولد در کشور، واردات ماشین آلات راهسازی به‌صورت دست دوم مانعی ندارد.

نکاتی که باید حین واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم به آن توجه کنیم

در ادامه به ذکر نکاتی می‌پردازیم که باید در حین واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم به‌خوبی به آنها دقت کنید.

  • ایمنی ماشین آلات: ایمنی ماشین آلات دست دوم از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اینکه بتوانید از گمرک مجوز واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم خود را دریافت کنید باید گواهی مبنی بر کیفیت و ایمنی محصولات ارائه کنید. عدم کیفیت این ماشین آلات یا مستهلک بودن آنها جان و مال افراد استفاده کننده از آن را به خطر می‌اندازد.
  • مقررات ماشین آلات راهسازی: شما باید از سمت فروشنده ماشین آلات اطمینان حاصل کنید که کالاهای خریداری شده مطابق با استانداردهای بین المللی هستند. به‌عنوان مثال باید گواهی بابت استاندارد بودن دود خارج شده از این ماشین آلات برای جلوگیری از آلایندگی هوا دریافت کنید.

مزایای واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم

اولین مزیت واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم قطعا مربوط به کاهش هزینه و قیمت مناسب آنهاست. همان گونه که قبلا گفتیم، با توجه به نرخ بالای ارز در کشور ما واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. از دیگر مزایای استفاده از این ماشین آلات دست دوم این است که نیاز ما به این وسیله‌ها بدون ساخت ماشین جدید تامین می‌شود. عدم نیاز به ساخت ماشین آلات جدید باعث می‌شود که آلودگی کمتری برای کره زمین ایجاد می‌شود.

واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم

معایب واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم

مهم‌ترین عیب واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم این است که هزینه تعمیر و نگهداری بیشتری نسبت به خرید ماشین آلات نو دارند. طبیعی است که در صورت خرید ماشین آلات دست دوم باید انتظار تعمیرات بیشتری داشته‌باشید. همچنین به‌دلیل اینکه تولید این ماشین آلات مربوط به سال‌های قبل است ممکن است لوازم یدکی و قطعات آنها به‌راحتی ماشین آلات نو در دسترس نباشد. اما به‌صورت کلی با توجه به هزینه خرید ماشین آلات نو، واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم حتی با تعمیرات بیشتر هم بسیار به صرفه است.

جمعبندی

شرایط واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم چندان سخت نیست. شما می‌توانید برای اطمینان از آخرین قوانین مصوب در این رابطه آخرین تبصره‌های مجلس را مطالعه کنید. در صورتی که دوست دارید در مورد شرایط واردات ماشین آلات راهسازی دست دوم مشاوره بگیرید و دست به یک تجارت پرسود بزنید، با ما تماس بگیرید

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

GDPR