خرید شاول بدون واسطه

 

شاول از آن بیل مکانیکی‌های غول‌پیکر است که کاربردهای زیادی به‌خصوص در حفاری معادن دارد. در بسیاری از حفاری‌های رو باز معادن و سایر مکان‌هایی که نیاز به یک ماشین بزرگ برای حفاری و حمل مصالح دارند، از شاول استفاده می‌شود. این ماشین قابلیت‌های زیادی دارد و به‌جز حمل و جابه‌جایی سنگ‌های سنگین می‌تواند در کندن زمین و رو برداری از سنگ هم بسیار موثر باشد. در صورتی که تمایل دارید در مورد خرید شاول بدون واسطه اطلاعات بیشتری به‌دست آورید، این مطلب مختص شماست!

انواع شاول

پیش از آنکه برای خرید شاول برنامه‌ای داشته‌باشید، باید انواع این ماشین را به‌خوبی بشناسید و تشخیص دهید که کدام نوع از شاول مناسب شماست. شاول ها انواع گوناگونی دارند و همچنین توسط کمپانی‌های متنوعی مانند کاترپیلار و کوماتسو تولید می‌شوند. شاول به‌صورت کلی به 3 دسته تقسیم می‌شود. در ادامه این 3 دسته را به‌صورت مجزا بررسی می‌کنیم.

شاول دکل بلند

همان طور که از اسم این شاول مشخص است، دکل این ماشین از سایر انواع آن بلندتر است. در عوض صندوق این دسته از شاول ها 25 درصد کوچک‌تر از سایر انواع این ماشین پرکاربرد می‌باشد.

شاول استاندارد

اگر می‌خواهید از شاول ها برای کاربردهای عمومی استفاده‌کنید، خرید شاول استاندارد به شما توصیه می‌شود. ظرفیت این ماشین تا 40 متر مکعب است و می‌توانید به‌وسیله آن به‌سادگی حفاری معدن خود را انجام دهید.

شاول بارکننده زغال

این شاول شباهت زیادی به شاول استاندارد دارد اما باید دقت داشته‌باشید که حجم صندوقچه یا بیل این ماشین هفتاد درصد بزرگ‌تر از شاول استاندارد است. شاول بارکننده زغال می‌تواند صندوقچه‌ای تا 100 متر مکعب داشته‌باشد. بنابراین در صورتی که نیاز به ماشین عظیم الجثه ای دارید که سنگین‌ترین بارها و حجیم‌ترین سنگ‌های معادن را به‌سادگی جا به‌جا کند، خرید شاول بارکننده زغال را به شما توصیه می‌کنیم.

بررسی انواع شاول

مزایای خرید شاول

اگر برای خرید شاول مردد هستید، باید با امکانات این ماشین فوق العاده بیشتر آشنا شوید. شاول می‌تواند بارگیری بار مد نظر شما را از بالا به پایین و برعکس انجام دهد. در صورتی که بار شما هم سطح شاول یا بالاتر از آن باشد هم، می‌توانید آن را به‌سادگی توسط این ماشین قدرتمند حمل کنید. شاول می‌تواند سنگ‌های بسیار عظیم الجثه ای را حمل کند که عملا جابه‌جایی آنها با سایر ماشین آلات صنعتی غیرممکن است.

برخلاف ظاهر غول‌پیکر این ماشین، هدایت و رانندگی آن بسیار ساده است. کیفیت و امکاناتی که تولید کنندگان شاول در نظر گرفته‌اند نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند. از دیگر مزایای خرید شاول این است که برای تخلیه بار نیازی به‌جا به جایی شاسی وجود ندارد. به همین دلیل هدایت گر این ماشین می‌تواند راحتی بسیار زیادی را در کار با آن تجربه کند.

معایب خرید شاول

مهم‌ترین اشکالی که می‌توان از خرید شاول گرفت این است که قیمت آن به‌شدت بالاست. با توجه به اینکه این ماشین‌های غول‌پیکر تولید کشورهای خارجی هستند و در حال حاضر قیمت ارز در ایران بالاست، بسیاری از افراد رو به خرید شاول به‌صورت دست دوم آورده‌اند. همچنین افراد زیادی اقدام به واردات شاول دست دوم به داخل کشور می‌کنند.

از دیگر اشکالات خرید شاول این است که به‌دلیل گران بودن خود این ماشین، مخارج جانبی آن و تعویض قطعات هم بسیار هزینه‌بر است. به همین دلیل باید پیش از خرید شاول از شناختن یک منبع فروش لوازم یدکی این ماشین به‌صورت اصلی اطمینان حاصل کنید.

این ماشین ابرقدرت اندازه بسیار بزرگی دارد به همین علت برای بارگیری جای زیادی را گرفته و نیازمند بیشترین فضا می‌باشد. همچنین چون هزینه‌های آن بالاست، جابه‌جایی بارهای کوچک توسط شاول عملا صرف اقتصادی ندارد. در صورتی که تمایل به خرید شاول بدون واسطه دارید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

 

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

GDPR