آشنایی با قطعات ماشین آلات راهسازی

هرکسی می‌تواند تصور کند که بدون استفاده از ماشین آلات راهسازی، اوضاع ساخت و ساز جاده‌ها به چه صورت رقم می‌خورد. این روزها برای انجام تمامی پروژه‌های عمرانی از ماشین آلات صنعتی به‌خصوص ماشین آلات راهسازی استفاده می‌شود. به همین علت آشنایی با قطعات ماشین آلات راهسازی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در صورتی که دوست دارید با قطعات ماشین آلات راهسازی آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

آشنایی با قطعات ماشین آلات راهسازی

ماشین آلات راهسازی با استفاده از قدرت خود قسمتی از فعالیت‌های راهسازی برای انجام پروژه‌های عمرانی را انجام می‌دهند. به همین علت قطعات زیر بندی آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. شناختن قطعات زیر بندی ماشین آلات راهسازی مهم‌ترین بخش تعمیرات است. نحوه کارکرد و نوع قطعات زیر بندی ماشین آلات راهسازی با هم مشترک است اما این قطعات براساس نوع ماشین و همچنین براساس کمپانی سازنده در شکل و ابعاد متفاوت هستند.

 انواع قطعات ماشین آلات راهسازی

در ادامه به معرفی تعدادی از مشهورترین ماشین آلات راهسازی و قطعات آنها می‌پردازیم. قطعا آشنایی با قطعات ماشین آلات راهسازی بسیار جذاب خواهد بود.

دامپتراک و قطعات آن

دامپتراک بزرگ‌ترین نوع ماشین راهسازی است که در دنیا تولید شده‌است. به همین دلیل برای جابه‌جایی مصالح و مواد دورریختنی در ابعاد زیاد کارآمدترین ماشین محسوب‌می‌شود. در زمینه کار حفاری در معدن، استفاده از دامپتراک حرف اول را می‌زند. با استفاده از این وسیله می‌توانید تا 300 تن مصالح را جا به‌جا کنید.

موتور، لاستیک و پیستون‌های هیدرولیک از مهم‌ترین قطعات این ماشین راهسازی هستند. برای تحمل بارهای 300 تنی این ماشین باید از قدرت موتوری بسیار زیادی برخوردار باشد. به همین علت افرادی که از این ماشین آلات راهسازی استفاده می‌کنند باید همیشه فروشنده مطمئنی را برای خرید قطعات موتوری ماشین خود در نظر داشته‌باشند. پیستون‌های هیدرولیک در کنار وزن سنگین ماشین و بار درون آن تعادل ماشین را به‌خصوص در جاده‌های پر از شیب برقرار می‌کنند. پس استفاده از پیستون‌های هیدرولیک در این نوع ماشین آلات بسیار حائز اهمیت است.

 اهمیت آشنایی با قطعات ماشین آلات راهسازی

بیل بکهو و قطعات آن

بیل بکهو از آن دسته ماشین آلات راهسازی است که به‌صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماشین پر کاربرد برای فعالیت‌های سبک راهسازی استفاده می‌شود و نمی‌شود از آن قدرت چندانی را انتظار داشت. بخش جلویی این ماشین کار بیل را انجام می‌دهد و عقب این ماشین در نقش لودر فعالیت می‌کند.

پایه‌های تعادل از جمله مهم‌ترین قطعات بیل بکهو محسوب می‌شوند که باعث حفظ تعادل و جلوگیری از لرزش این ماشین بسیار پرکاربرد هستند. سیستم فشار هیدرولیکی هم از قطعات دیگر بیل بکهو است که وظیفه انتقال فشار وارد بر فرمان به چرخ‌ها را اجرا می‌کند.

مینی بیل و قطعات آن

اگر بخواهید در مکان‌های باریک و صعب‌العبور کار کنید، برای برداشتن نخاله‌ها قطعا نیازمند مینی بیل خواهید شد. این ماشین پرکاربرد در انواع مختلف و توسط کمپانی‌های متفاوتی تولید شده‌است. این ماشین شگفت‌انگیز می‌تواند با استفاده از سیستم منحصربه‌فرد خود در کمترین فضای ممکن دور خود بچرخد و همه وظایف مورد انتظار شما را به‌خوبی انجام دهد.

می‌توان از بازو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات مینی بیل نام برد. این قطعه از قدرت زیادی برخوردار است و اهمیت بالایی در کارکرد ماشین‌های مینی بیل ایفا می‌کند. همچنین مانیتور استفاده شده در این ماشین کنترل بسیار مناسبی از تمام اتفاقات درون مینی بیل را به راننده می‌دهد و از قطعات بسیار پر اهمیت آن محسوب‌می‌شود.

سخن آخر

در صورتی که تمایل دارید به آشنایی با قطعات ماشین آلات راهسازی بپردازید، یا قصد خرید قطعات و لوازم یدکی این وسیله‌های پرکاربرد را دارید، می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را ضمن اصالت، با مناسب‌ترین قیمت از ما تهیه کنید. برای ثبت سفارش کافیست که از طریق وب‌سایت یا شماره تماس‌های درج شده با ما در تماس باشید.

منبع:

https://www.aboutcivil.org/road-construction-machinery.html

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

GDPR