فعالیت های شرکت Rio Tinto

1- (FalCon (SASKATCHEWAN, CANADA

FalCon یک منبع با کیفیت سنگ های قیمتی و الماس است که قبلاً مورد کاوش قرار گرفته است. نام آن از جنگل استانی Fort Fort La Corne در کانادا برداشته شده است.

آنها در حال کشف کیمبرلیت های شناخته شده هستند(مانند سنگ آتشفشانی که بعضی اوقات می تواند الماس باشد). نمونه برداری انبوه از اوایل ژوئن سال 2019 آغاز شد و در حال استفاده از برش حفره ای در مقیاس بزرگ هستند- روش های قبلی حفاری باعث شکسته شدن سنگ های بزرگتر و الماس های بدون استفاده احتمالی برای نمونه برداری از حجم زیاد کیمبرلیت به عمق 250 متر می شود. FalCon هنوز در مراحل اولیه اکتشاف است و حفاری، نمونه گیری و تعاملات به جامعه را تا سال 2020 ادامه خواهد داشت.

2- Jadar (یکی از بزرگترین معادن لیتیوم در جهان)

در سال 2004 ، یک معدن جدید حاوی بورات و لیتیوم را در jadar صربستان ، که این شرکت آن را jadarite نامید، کشف کردند. لیتیوم یک ماده اولیه مهم برای فناوری های باطری ای است که در ذخیره سازی انرژی های تجدید پذیر و وسایل نقلیه الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از گذشت بیش از یک دهه تحقیق و توسعه، آنها مطالعات مقدماتی امکان پذیری معادن و تأسیسات پردازشی احتمالی jadarite را آغاز کردند. این مطالعه در درک مقیاس و کیفیت مواد معدنی و توسعه فناوری جدید برای استخراج و فرآوری آن کمک خواهد کرد.

در کنار ارزیابی اثرات زیست محیطی و اجتماعی ، این مطالعه  امکان می دهد روش های مختلفی را برای توسعه بالقوه پروژه – از لجستیک تا اقتصاد، و محیط زیست گرفته تا تأثیر بر جوامع محلی کشف کنند.
با نگاهی به رشد بلند مدت، سرمایه گذاری پیشرو در صنعت در زمینه اکتشاف را حفظ می کنیم. این شرکت بیش از 70 برنامه در حال انجام روی هفت کالا در 16 کشور جهان دارد. هزینه برنامه ریزی شده برای کاوش در سال 2019 حدود 250 میلیون دلار است.

3- Koodaideri (WESTERN AUSTRALIA)

در سال 2018 این شرکت بودجه 2.6 میلیارد دلاری پروژه سنگ آهنی Koodaideri را تصویب کرد- که قرار است هوشمند ترین معدن این شرکت باشد. Koodaideri تولید را در سیستم سنگ آهنی Pilbara حفظ خواهد کرد. این پروژه شامل یک کارخانه پردازش، زیرساخت های مرتبط و یک خط ریلی 166 کیلومتری است.

علاوه بر فن آوری حال حاضر در سراسر Rio Tinto، مانند کامیون های مستقل، قطارها و مته ها، طراحی معدن Koodaideri از سطح اتوماسیون و دیجیتالی افزایش یافته، و از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته استفاده می کند
نوآوری های مهم شامل ماکت دیجیتال کارخانه پردازش، دسترسی در زمان توسط کارگران در این زمینه ، سیستم های اتوماسیون و شبیه سازی کامل معدن ها و یک کارگاه خودکار است.

با بیش از 70 نوآوری در حوزه طراحی ، Koodaideri یک معیار برای صنعت ما از نظر اتوماسیون و استفاده از داده ها – ساخت معدن ایمن تر و تولید بیشتر خواهد بود.

در اوایل سال 2020 ، ما اعتبار لازم را برای توسعه کارخانه 34 مگاواتی ، 105 هکتاری خورشیدی فتوولتائیک خورشیدی (PV) در معدن Koodaideri را تامیین کردیم – یک گام مهم در کاهش ردپای کربن در Pilbara. کارخانه خورشیدی تقریباً 65 درصد از تقاضای متوسط برق Koodaideri را در یکبار عملیاتی تامیین می کند. در طول عملیات اوج ، این کارخانه 100 درصد از نیازهای برق Koodaideri را تأمین می كند.تولید اول در اواخر سال 2021 پیش بینی می شود. پس از تکمیل ، انتظار می رود این معدن ظرفیت سالانه 43 میلیون تن داشته باشد.

4- Oyu Tolgoi Underground (KHANBOGD, MONGOLIA)

معدن مس Oyu Tolgoi در مغولستان یک معدن گودال باز و در سطح جهانی است. بیش از 80٪ از ارزش کل Oyu Tolgoi در اعماق زمین قرار دارد. این شرکت در حال ساختن یک مجتمع معدن زیرزمینی است و از تکنیک های معادن غار بلوکی برای استخراج سنگ و انتقال آن به سطح استفاده می کند. در نوامبر 2019 با اتمام ساخت شافت 2 ،به نقطه عطفی قابل توجه رسیدند.

شافت 2، یک شافت به قطر 10 متر كه تقریباً 1.3 كیلومتر از آن درون زمین است ، هم اكنون وارد مراحل نهایی راه اندازی شده است. شافت 2 به طور قابل توجهی بهره وری کلی توسعه زیرزمینی را بهبود می بخشد و به آنها امکان می دهد تا مواد، تجهیزات و افراد بیشتری را بین سطح و زیر زمین جابجا کنند.

 طراحی این معدن در نیمه اول سال 2020 نهایی شد و یک برآورد قطعی از هزینه و برنامه برای تکمیل پروژه در نیمه دوم سال 2020 منتشر می شود. انتظار می رود با تولید کامل این معدن زیرزمینی، روزانه 95،000 تن سنگ معدن تولید شود.

5- Resolution (ARIZONA, US)

پروژه Resolution Copper یک معدن مس زیرزمینی در آریزونا ، در غرب ایالات متحده است. این قطعنامه، پتانسیل تأمین نزدیک به 25٪ از تقاضای مس آمریكا و ایجاد چندین هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را دارد كه ارزش اقتصادی آن چندین میلیارد دلار بیش از عمر تخمین زده شده معدن است.

Resolution Cop برای استخراج معدنی که عمق آن بیش از 2000 متر است، به تکنیکی بنام block caving متکی خواهد شد. در این روش برای کمک به استخراج سنگ از گرانش استفاده می کنند و مناسب ترین روش برای بازیابی منابع است.

6- Simandou (NZÉRÉKORÉ, GUINEA)

Rio tinto و Chinalco که به ترتیب صاحب 45.05٪ و 39.95٪ آن هستند، همچنان با دولت گینه کار می کنند تا گزینه هایی را برای تحقق ارزش از ذخایر سنگ آهن Simandou در سطح جهانی کشف کنند.
دولت گینه صاحب 15٪ سهم در این پروژه است.

7- Winu (PATERSON, WESTERN AUSTRALIA)

در سال 2017، این شرکت در پروژه winu در استان پاترسون در استرالیا غربی، ماده معدنی طلا را کشف کرد. پروژه اکتشاف در مرحله مقدماتی است، اما نتایج اولیه دلگرم کننده و حفاری در حال انجام است. آنها در حال انجام بررسی های میراث فرهنگی با صاحبان سنتی آن هستند و مطالعات اولیه فنی از جمله مطالعات پایه زیست محیطی، کارهای آزمایش ژئوتکنیکی و متالورژی انجام شده است.

8- Zulti South (RICHARDS BAY MINERALS, KWAZULU-NATAL, SOUTH AFRICA)

در سال 2019، این شرکت مرحله بعدی توسعه Richards Bay Minerals (RBM) را در آفریقای جنوبی تصویب کرد: ساخت پروژه Zulti South. سرمایه گذاری 463 میلیون دلاری (سهم این شرکت 343 میلیون دلار است) ظرفیت فعلی RBM را حفظ کرده و عمر معدن را تمدید خواهد کرد.

در حال حاضر RBM چهار معدن را در منطقه Zulti North ، یک کارخانه جداسازی مواد معدنی و تاسیسات ذوب معدن را اداره می کند. معدن Zulti جنوبی زیربنای زیرکون(zircon) و ایلمنیت را تشکیل می دهد و اولین تولید تجاری در اواخر سال 2021 پیش بینی می شود.

9- Escondida (ATACAMA DESERT, NORTHERN CHILE)

محصول: مس
Escondida، در شمال شیلی، بزرگترین معدن مس جهان است. این کشور حدود 1.2 میلیون تن در سال تولید می کند، که 5.5٪ از تولید جهانی را به خود اختصاص می دهد.

این معدن که در بیابان شمالی آتاکامای واقعاً خشک قرار دارد، با بهره برداری از منابع خورشیدی و بادی شیلی در حال تبدیل شدن به انرژی 100٪ تجدید پذیر است. این پشتیبانی از سیاست های وسیع تر “انرژی 2025”  20٪ از کل انرژی شیلی را تأمین می کند که تا سال 2025 از منابع تجدیدپذیر تأمین شود.

آب برای عملیات استخراج معدن در Escondida و جوامع موجود در صحرای آتاکاما بسیار مهم است و برای کاهش مصرف آبهای زیرزمینی، گیاهانی که نمک زدایی میکنند کاشته شده است.

Escondida متعلق به ریو تینتو (30٪) ، BHP (57.5%)و کنسرسیوم شرکت JECO است که شامل میتسوبیشی، معادن و فلزات JX Nippon (10٪) و JECO 2 Ltd (2.5%) است.

اسکوندیدا توسط BHP اداره می شود.

10- Alumar Refinery (SÃO LUÍS, MARANHÃO, BRAZIL)

محصول: آلومینیوم
پالایشگاه آلومار، در سائو لووس، Maranhão، شمال شرقی برزیل، از سال 1984 شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون یک عامل مهم اقتصادی در منطقه بوده است. اکثر، کارمندان محلی استخدام می شوند. این پالایشگاه یک سرمایه گذاری مشترک است که 10% آن متعلق به ریو تینتو است و 90٪ باقی مانده آن متعلق به South32 و Alcoa است.

امروزه آلومار 3.6 میلیون تن الومینیوم در سال تولید می کند و آن را به بزرگترین پالایشگاه آلومینیوم در آمریکای جنوبی تبدیل می کند.

11- Gladstone Power Station (QUEENSLAND, AUSTRALIA)

ایستگاه برق Gladstone (GPS) در کوئینزلند، استرالیا، یک مرکز کلاس جهانی است که برقی ایمن، قابل اعتماد و کم هزینه را برای مشتریان فراهم می کند.

GPS توسط دولت کوئینزلند ساخته شده است و از سال 1976 شروع به کار کرد. امروز GPS بزرگترین نیروگاه منفرد کوئینزلند و یک تأسیس مهم تولید در بازار ملی برق است.

GPS توسط خدمات عملیاتی NRG Gladstone اداره می شود. ریو تینتو دارای 42.125٪ از آن و
NRG Energy Inc. (37.5%)
Southern Cross GPS Pty Ltd (8.25%)
Ryowa II GPS II Ltd (7.125)
YKK GPS (Qld) Pty Ltd (4.75)

زیست محیط: GPS اطمینان حاصل می کند که تأثیرات زیست محیطی مربوط به عملکرد آن را از طریق طیف وسیعی از برنامه هایش به حداقل می رساند و با اطمینان از بازیافت یا تصفیه مواد زاید، آنرا نظارت و کنترل می کند.
GPS در برنامه مانیتورینگ یکپارچه بندر کورتیس شرکت می کند، یک توافق مشترک با سایر صنایع برای نظارت بر کیفیت آب آبراه بندر کورتیس و برنامه های هوایی پاک و سالم برای گلادستون (Gladstone) برای نظارت بر کیفیت هوا در منطقه محلی.

GPS آموزش ها و آگاهی های منظمی از محیط زیست را انجام می دهد و کلیه کارمندان را تشویق می کند که مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست را در نظر بگیرند.

12- Mutamba (INHAMBANE, MOZAMBIQUE)

محصول: ایلمنیت (Ilmenite)
ذخاير بزرگ و توسعه نیافته ماسه در اينهبان (Inhambane)، موزامبيك (Mozambique)، مي تواند منبع ارزشمندي از ايلمنيت باشد.
ایلمنیت منبع اصلی دی اکسید تیتانیوم است – عمدتا به عنوان یک رنگدانه سفید در محصولاتی مانند رنگ و کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد.

ما فعالیتهای اکتشافی را در رابطه با چشم اندازهای معدنی Chilubane ، Dongane و Jangamo انجام دادیم – که به طور مشترک با عنوان پروژه Mutamba – تحت تفاهم نامه با وزارت منابع معدنی و انرژی جمهوری موزامبیک از سال 2015 تاکنون 2018 شناخته می شود.

در راستای این تفاهم نامه، Rio Tinto و Savannah Resources Plc و AME East Africa Limited (زیرمجموعه ای از ساوانا) با سرمایه گذاری مشترک پروژه موتامبا برای توسعه منابع موافقت کردند.

13- Queensland Alumina Limited

کوئینزلند آلومینا (QAL) (Queensland Alumina Limited) در گلادستون، کوئینزلند، که فعالیت خود را در سال 1967 آغاز کرد، اولین پالایشگاه آلومینیوم در استرالیا بود.

امروزه، یکی از بزرگترین پالایشگاه های آلومینیوم در جهان است و تقریباً 3.7 میلیون تن از بهترین آلومینیوم ذوب جهان را در سال تولید می کند.

QAL یک سرمایه گذاری مشترک مستقل است که متعلق به Rio Tinto (80%) و Rusal (20%) است.

در سال 2019، QAL سرمایه گذاری پنج ساله، 240 میلیون دلاری را در پالایشگاه به عنوان بخشی از برنامه 5 ساله بهسازی محیط زیست، که برای بهبود عملکرد محیطی QAL، از جمله کیفیت هوا، بو، سر و صدا، مدیریت زمین و آب تهیه شده، اعلام کرد.

سهم این شرکت در جامعه وسیع Gladstone از طریق Rio Tinto Here for Gladstone است که توسطRio Tinto Yarwun ، Boyne Smelters Limited و QAL تأمین می شود. این اداره توسط هیئتی متشکل از رهبران جامعه و مشاغل اداره می شود.

از زمان تأسیس در سال 2002، Rio Tinto Here for Gladstone مبلغ 6.35 میلیون دلار در جامعه گلادستون در طیف وسیعی از پروژه ها برای بهبود سلامت، معیشت و رفاه جامعه گلادستون سرمایه گذاری کرده است.

به عنوان مثال، بازخورد ها نشان داد كه جامعه گلادستون نگران توسعه اقتصادی و تنوع است. بنابراین، با مشورت با جامعه، برنامه Here for Business را در سال 2016 راه اندازی کرد که مشاغل آزاد مربیگری و وام های خرد بدون بهره را برای مشاغل جدید یا در حال گسترش فراهم می کند. تاکنون 25 مشغول در این برنامه با 32 شغل محلی ایجاد شده است.

این شرکت همچنین یک برنامه بورسیه تحصیلات دانشگاهی با بندر کرتاس سواحل مرجانی تأسیس کرده که پشتیبانی مالی برای حداکثر 25 دانشجو در سال برای حضور در دانشگاه را ارائه می دهد.

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

GDPR